بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
جشنواره بهترینهای چهارمین فجر و فیلم سی

بهترینهای سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر
* بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

نامزدها: بهنوش بختیاری برای بازی در فیلم "من" ــ مریلا زارعی برای فیلم "دختر" ــ ژاله صامتی برای فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟" ــ شبنم مقدمی برای فیلم های "زاپاس" و "نفس" ــ شیرین یزدان بخش برای فیلم "ابد و یک روز"

«شبنم مقدمی» برای فیلم های "زاپاس" و "نفس" سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را گرفت.

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: حمیدرضا آذرنگ برای فیلم "عادت نمی کنیم" ــ امیر جدیدی برای فیلم "من" ــ سیامک صفری برای فیلم فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟" ــ آذرخش فراهانی برای فیلم "مالاریا" ــ نوید محمدزاده برای فیلم "ابد و یک روز"

«نوید محمدزاده» برای بازی در فیلم "ابد و یک روز" سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکل مرد را دریافت کرد.

سخن برنده: محمدزاده پشت تریبون قرار گرفت و به جای حرف زدن، فقط سکوت مدیدی کرد. شاید سکوت او نشان اعتراضش به سال های گذشته باشد که علیرغم شایستگی، به دلیل مسائل حاشیه ای که برای فیلمش رخ داد از این جایزه محروم شد.

* بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: پریناز ایزدیار برای فیلم "ابد و یک روز" ــ ساره بیات برای فیلم "عادت نمی کنیم" ــ مینا ساداتی برای فیلم "امکان مینا" ــ طناز طباطبایی برای فیلم "خشم و هیاهو" ــ الهام کردا برای فیلم "به دنیا آمدن"

سیمرغ بلورین به «پریناز ایزدیار» برای بازی در فیلم سینمایی "ابد و یک روز" اهداء شد.

سخن برنده: ایزدیار پس از قرار گرفتن پشت تریبون گفت: من تشکر می کنم از هیات داوران. تشکر ویژه ای هم می کنم از سعید ملکان.

* بهترین بازیگر نقش اول مرد:

نامزدها: فرهاد اصلانی برای فیلم "دختر" ــ پرویز پرستویی برای فیلم "بادیگارد" ــ رضا کیانیان برای فیلم "کفش هایم کو" ــ پیمان معادی برای فیلم "ابد و یک روز" ــ نوید محمدزاده برای فیلم "خشم و هیاهو"

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد به «پرویز پرستویی» برای بازی در فیلم سینمایی "بادیگارد" اهداء شد.

سخن برنده: پرویز پرستویی بعد از دریافت جایزه اش گفت: من پرويز پرستويی بازيگر نقش حيدر ذييحی فيلم بادیگارد هستم. خالق باديگارد، ابراهيم حاتمی كيا است و خوشحالم با هدايت و رهبری ابراهيم حاتمی كيا توانستم ابفاگر نقشی باشم که شایسته دریافت این سیمرغ شد. سلام خدمت حضار محترم عرض می کنم و این سیمرغ را به ابراهیم حاتمی کیا تقدیم می کنم. علاوه بر او، این جایزه را به رسم ادب به اساتيد محترمی كه در اين سالن حضور ندارند از جمله به عزت الله انتظامی، علی نصيريان، جمشید مشايخی، محمدعلی كشاورز و داود رشيدی اهدا می کنم.

* بهترین فیلمنامه:

نامزدها: فرهاد توحیدی و مرتضی اصفهانی برای فیلمنامه "امکان مینا" ــ سعید روستایی برای فیلمنامه "ابد و یک روز" ــ امیر عربی برای فیلمنامه فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟" ــ مهران کاشانی برای فیلمنامه "دختر" ــ محمد حسین مهدویان برای فیلمنامه "ایستاده در غبار" 

«سعید روستایی» برای فیلمنامه "ابد و یک روز" سیمرغ بلورین این بخش را گرفت.

سخن برنده: روستایی این جایزه را به پیمان معادی بازیگر فیلمش تقدیم کرد.

* بهترین کارگردانی:

نامزدها: کمال تبریزی برای کارگردانی فیلم "امکان مینا" ــ سعید روستایی برای کارگردانی فیلم "ابد و یک روز" ــ فرزاد موتمن برای کارگردانی فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟" ــ محمدحسین مهدویان برای کارگردانی فیلم "ایستاده در غبار" ــ سید رضا میرکریمی برای کارگردانی فیلم "دختر"

«سعید روستایی» برای کارگردانی فیلم "ابد و یک روز" سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را دریافت کرد. جالب اینکه، این اولین تجربه کارگردانی او در ساخت فیلم بلند سینمایی است!

جایزه ویژه این بخش به نیز به «هومن سیدی» برای کارگردانی فیلم "خشم و هیاهو" اهداء شد.

سخن برنده: هومن سیدی گفت: من آمادگی نداشتم. فقط آمده بودم که دست بزنم؛ اما خیلی خوشحالم که جایزه ویژه هیات داوران را گرفتم. از سعید سعدی هم به عنوان تهیه کننده که مثل کوه پشت فیلمسازان می ایستد تشکر می کنم.

* بهترین فیلم:

نامزدها: فرهاد توحیدی و مرتضی اصفهانی برای فیلمنامه "امکان مینا" ــ سعید روستایی برای فیلمنامه "ابد و یک روز" ــ امیر عربی برای فیلمنامه فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟" ــ مهران کاشانی برای فیلمنامه "دختر" ــ محمد حسین مهدویان برای فیلمنامه "ایستاده در غبار" 

«حبیب والی نژاد» برای تهیه کنندگی فیلم "ایستاده در غبار" سیمرغ بلورین بهترین فیلم را گرفت.

سخن برنده: والی نژاد، سیمرغ خود را به «سردار شهید همدانی» تقدیم کرد و گفت: دوست داشتم این فیلم را سردار شهید همدانی تماشا می کرد.

* بهترین فیلم با نگاه ملی:

سیمرغ زرین بهترین فیلم با نگاه ملی به «نرگس آبیار» برای فیلم "نفس" اهداء شد.

سخن برنده: نرگس آبیار بعد از دریافت سیمرغ زرین بهترین فیلم با نگاه ملی بیان کرد: از همراهانم در پروژه سینمایی "نفس" تشکر می کنم. این فیلم، اثری درباره معصومیت، کودکی و رؤیاها است و شاید فرصت بیشتری نیاز است تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند. امیدوارم مردم این فیلم را ببینند و با آن ارتباط برقرار کنند.

* فیلم برگزیده تماشاگران:

فیلم سینمایی "ابد و یک روز" سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را نیز به جوایز متعدد خود اضافه کرد.
پاسخ

سپاس شده توسط 110 ، السانا جون ، 0212 ، Fa Ti ، BiGHAM

پرش به انجمن:

پشنهاد های مدیر
آخرین مطالب سایت
    تبلیغات موبایل روز