بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
کارت بین دائمی دوست اعتباری حرفه ایرانسل های و داغ ایی سیم ها مناظره اساتید

مناظره داغ و حرفه ایی بین سیم کارت های اعتباری و دائمی . اساتید و حرفه ایی ها و دوست
با سلام من ۲ تا سوال داشتم که برام خیلی مهمه اساتید و دوستان با تجربه حتما لطفا پاسخ  بدین که هم من روشن بشم هم  مرجع راهنمایی  کلی باشه واسه همه  .....
————————————————
سوال ۱- 

من میخواستم سیم کارت ایرانسل بگیرم که شماره اصلیم باشه ، پیش خودم گفتم خب بهتره دائمیش رو بگیرم که هم پایداری خطش بهتره ، هم حتما امکانات بهتری داره اما هر چی تو نت پرس و جو کردم دیدم ، همه از دائمی مینالن و میگن کاش همون اعتباری رو‌داشتیم ، حالا من نظرات رو که جمع کردم میزارم دوستانی که تجربه دارن تو این زمینه بیان راهنمایی کنن ، نه فقط برای من بلکه مرجعی بشه واسه همه دوستان تو این زمینه ،اگر هم حوصله ندارید متن به این‌ بلندی رو بخونید خلاصش این میشه : ((((( امکاناتی رو که ایرانسل به سیم کارت های اعتباری  میده بیشتر از امکاناتی هست که به سیم کارت های دائمی میده . )))))))

نقل قول ۱ :

(((((با سلام
مدتی است که در رسانه های کشور تبلیغی از شرکت ایرانسل دیده می شود با عنوان فروش سیمکارتهای ویژه آی سیم iSIM
موردی که در تبلیغات و سایت اینترنتی آی سیم وجود دارد تاکید بر خدمات ارزش افزوده متنوع و به روز این سیمکارتهاست.
بسیاری از افراد با دیدن این تبلیغات ها و محتوای ارایه شده در سایت ایرانسل ، اقدام به خریداری این سیمکارت ها نموده اند.
اما پس از دریافت سیمکارت آی سیم متوجه شدیم که نه تنها سرویس و ارزش افزوده خاصی برای این سیمکارتها وجود ندارد ، بلکه این سیمکارتها حتی از ساده ترین خدماتی که در سیمکارتهای اعتباری ایرانسل موجود است ، محرومند.
برای مثال خدمات ارزش افزوده زیر فقط بر روی سیمکارتهای اعتباری ایرانسل قابل دریافت است
1- میزبان تماس و پیامک
2-مکالمات بین اللمل 060
3-پیامک صوتی
4- مکالمات رایگان و یا ارزان قیمت شبانه
5-طرح جزیره جهت کاهش هزینه مکالمات تا 80 درصد
6-بسته های ترکیبی
7- سرویس اعلام دسترسی و بازگشت به شبکه
8-مکالمات ارزان قیمت آدینه
9- و دهها مورد دیگر

حال سوال اینجاست. چرا ایرانسل تمامی این خدمات را در سیمکارتهای اعتباری ۱۰ هزار تومانی خود فعال کرده است ولی سیمکارتهای آی سیم که با قیمت ۲۰۰ هزار تومان به فروش میرسند از تمامی این سرویس های ارزش افزوده محرومند.
و سوال مهمتر این است که اگر سرویس های خدماتی و ارزش افزوده در سیمکارت آی سیم تا به این حد ضعیف است ، پس چرا وجود سرویسهای ارزش افزوده متنوع و به روز دنیا به عنوان یک برتری در تبلیغات های آی سیم ارایه میشود.
این عمل دادن اطلاعات غلط به مشتری نیست ؟ آیا این عمل مصداق فریب خریداران از سمت ایرانسل نیست ؟.
اینجانب مطلع هستم که بسیاری از افرادی که سیمکارت آی سیم را خریداری نموده اند ، به علت نبود امکانات و طرحهای مناسب هیچ رغبتی به استفاده از این سیمکارت ندارند اما متاسفانه حتی امکان عودت سیمکارتها نیز وجود ندارد.
برای مقایسه ای کوچک بین ایرانسل و همراه اول ، بد نیست بدانیم که تقریبا تمامی سرویس ها و ارزش افزوده های موجود در سیمکارت های اعتباری همراه اول در سیمکارت های دایمی همراه اول هم وجود دارد ولی این قضیه در ایرانسل بر عکس است و تقریبا اکثر طرحهای تشویقی و سرویسهای ارزش افزوده متعلق به سیمکارتهای اعتباری است.
شکایت من و بسیاری از خریداران آی سیم از ایرانسل به این علت است که تبیلغات وسیعی د در مورد سرویسهای ارزش افزوده آی سیم ایرانسل صورت گرفته است و مبنای خرید ما استفاده از سرویسهای متنوع و به روز ایراسنل هست در صورتی که هیچ طرح یا سرویس بخصوصی در این سیمکارتها موجود نیست.
در صورتی که ایرانسل نبود طرحها و سرویسهای ارزش افزوده در سیمکارتهای آی سیم را به وضوح در منابع اطلاعاتی ، رسانه ها و سایت رسمی خود اعلام میکرد ، بسیاری از افراد حاضر به خرید این سیکارتها نبودند و دادن اطلاعات غلط به مشتری جهف فروش کالا مصداق کلاهبرداری است
در پایان امیدوارم سازمان ارتباطات و مقررات رادیویی بطور جد این مساله را پیگیری نماید و از ضایع شدن حقوق مشترکان سیمکارتهای دایمی آی سیم ایرانسل ، جلوگیری نماید.))))

لطفا پاسخگو باشید و یک جواب جامع و‌کامل  به صورت یک پست مجزا بدید که تمام شبهه ها رفع بشه
، کسی که‌ ‌سیم کارت دائمی میخره میخواد شماره اصلیش باشه  و اگر قراره پول بیشتر بدی سرویس هایی که ارائه میشه حتی کمتر از سیم کارت اعتباری باشه ، پس چه اجباری هست آدم از این سیم کارت بخره .....

اگر به صورت یه پست مجزا یه جواب جامع و کامل ندید ،مجبور میشم عین همین رو به سازمان تنظیم مقررات بفرستم .

نقل قول ۲:
(((( 
۱- من از اول ایرانسل دایمی داشتم بیشتر طرح های ویژه رو میدن به اعتباری
حتی پشتیبانی هم نمیکنن
فقط آبونمان پرداخت میکنید همین
بنظرم ترابرد کنید بجای دایمی کردن

۲- فقط باعث بدبختی میشه. هرماه باید کلی پول آبونمان بدی، ایرانسل هم هروقت خواست ازت بدزده دستش بازه! یکبار که برای اتمام بسته پیامک نزده بود، منو ۱۰۰ هزارتومان بدهکار کرده بود و خطم رو دو طرفه قطع! اونم برای ۵۰ مگ استفاده اگر خطم اعتباری بود هیچ وقت چنین اتفاقی نمی افتاد نهایتا ۵ تومان شارژم صفر میشد! هیچ مزیتی هم دائمیش نداره! حتی برخلاف همراه اول و رایتل، پیش شماره های دائمی و اعتباریش یک سانه

۳- هیچ مزیتی نداره دوستان، من دائمی کردم سیمکارت مو، بیچاره شدم! زیر صدو بیست هزار تومن برام پول موبایل نمیاد!! این در حالیه که من اصلا مکالمه ندارم! فقط مصرف نت دارم، توصیه میکنم اینکار رو نکنید، چون جیب آدمو میکنن، فقط پول پول پول
منو فریب دادن و الان پشیمونم، خیلی خیلی پشیمونم

۴- تنها مزیتش مکالمه دقیقه‌ای 30 تومن بود که اونم به لطف هماهنگی بین خودشون و همراه اول بردنش دقیقه‌ای 60 تومن. پشم شرکت‌های خارجی ریخت از این نوع رقابت!! الکی پول دادیم تبدیلش کردیم به دائمی

۵- حذف شارژ باقی مانده، حذف بسته های افزایشی و ناتوانی برای ترابردپذیری به مدت سه ماه، موارد مهمی هستند که در زمان تبدیل سیم کارت، ایرانسل هشداری در رابطه با آنها ارسال نمی کند و اگر پس از آن با خود اپراتور تماس حاصل کنید، صرفاً به شما گفته می شود که همه این تذکرات در وب سایت درج شده اند.

۶- من چند وقتی میشه دائمی کردم اولا که هر چی شارژو بسته و هر کوفتی داشته باشی میاد رو سیم دائمی اما اصلا این کارو انجام ندین پشیمون میشین همون اعتباری خیلی بهتره بسته شبانه که میگیری الکیه مثلا ساعت سه شب نت استفاده میکنی از بسته روزانت کم میکنه تو انتخاب بسته خیلی محدودتری…بدون استفاده نت از حجمت کم میشه قبلا که اعتباری بودم این داستانا نبود…میگه دیقه ای 33تومنه دروغ میگه مکالمت زیر یک دیقه باشه همون 55میندازه خیلی چیزای دیگه هم وجود داره که نشون میده اعتباری بهتره..من حاضرم صد تومن بدم برگردم به اعتباری حیف شمارم.

۷- دوستان دائمی نکنید که پشیمون میشید
من قبل از دائمی کردن درموردش کلی تحقیق کردم اما نمیدونستم تمام طرح های خوب الااخصوص طرح اینترنت نامحدود ساعتی شبانه رو حذف میکنن
همین که دائمی کردم ۶ ماهه نتمو دارم با خطوط دیگه رایگان استفاده میکنم(با تعویض سیم کارت به ۴جی) گول ۲۰ گیگ اینترنتش رو خوردم
ضمنا سالانه ۱۰ هزار تومن آبونمان باید بدیم حتی اگه ‌‌‌‌‌هیچ کاری نکنیم اصن بگو ۱ ریال زور داره واقعا
سیم کارت دائمی برای کسی خوبه که ۲۴ ساعت کارش مکالمه هست که برای اونم طرح داره اعتباری حیف شماره رندم که به فنا رفت.. هرچقدم سعیم کردم هیچ راهی برای بازگشت وجود نداره شده خطم بسوزونم دوباره برم سند بزنم راضیم ولی فقط دائمی نباشه
کاش یه راهی باشه

۹- منم سه روزه ایرانسلمو دائمی کردم الان فهمیدم بسته اینترنت ساعتی حذف شده ، پشیمون شدم

۱۰- دایمی بسته نامحدود شبانه نداره

۱۱- یعنی اشتباهی که کردم سیم کارتمو دایمی کردم ….. بسته های نامحدود شبانه برای سیم دایمی وجود نداره. .. مجبور شدم غیر فعالش کنم و دوباره یه خطه اعتباری دیگه بگیرم

۱۲- اعتباری ایرانسل الان بهتر و به صرفه تره دائمیش فقط هزینه های مکالمات و … کمتر و ریز مکالمات میده که الان کمتر کسی زیاد زنگ بزنه، 

۱۳- لطفاً راجع به مزیت های سیم‌کارت‌های دایمی نسبت به اعتباری مطلبی قرار بدین. من با این که جستجو کردم تفاوت چندانی پیدا نکردم.حتی بعضی امکانات اعتباری بهتر از دایمی هست

————————————————سوال ۲- 

سوال دومم کلی هست در مورد تمام اپراتور ها هست فرقی نمیکنه اونم این که 

(((یه سوال هم خودم برام پیش اومده اونم این که من شنیده بودم سیم کارت های دائمی ماله هر اپراتوری به طور کلی پایداریشون بیشتر از سیم کارت های اعتباری هست ، منظورم هم از پایداری همون قطع و وصل شدن های مکرر وسط مکالمه ، الو صدا نمیاد ، چرا این قطع شد ؟ ، تو ساعات شلوغ شبکه sms دلیور نمیشه ، یا هر چی شماره میگیری وصل نمیشه و ..... کسایی که با موبایل کار کردن میفهمن من چی میگم .
میخواستم ببینم آیا سیم کارت های دائمی پایداریشون با تعریفی که الان گفتم بیشتر از سیم کارت های اعتباری هست یا نه فرقی ندارن .....؟؟؟؟؟؟!!!!!!!)))))

اگه دوستان و اساتید به این سوال دوم من در کنار سوال اولی جواب بدن ممنون میشم ، راهنمایی میشه واسه همه نه تنها من ......

با تشکر .
پاسخ

سپاس شده توسط Fazoo_aalam2000