بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
جامع اطلاعات رنگ مو ترین به راجع

جامع ترین اطلاعات راجع به رنگ مو
#1
رنگ مو یکی از مهم ترین عنصرهای زیبایی در میان افراد به خصوص بانوان است که انتخاب مناسب آن می تواند زیبایی و شیک بودن را به شما هدیه کند. در میان حجم انبوهی از رنگ ها، مارک ها، روش های ترکیب و غیره شما باید قبل از هر اقدامی اطلاعات کافی راجع به انواع رنگ مو، شماره آن ها، رنگ موی مناسب با شما، نحوه ترکیب کردن رنگ ها و غیره داشته باشید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. خواندن این مقاله به شما کمک می کند جواب تمامی سوال های خود درباره رنگ های مو را بدانید.
انواع رنگ مو
انواع رنگ مو
احتمالا بارها نام رنگ موهای طبیعی یا مصنوعی، موقت یا متالیک را شنیده باشید. ممکن است هنگام خرید از فروشگاه، فروشنده از شما بپرسد کدام رنگ مد نظرتان است و اگر شما اطلاعی راجع به این انواع نداشته باشید قطعا خرید مناسبی نخواهید داشت. انواع رنگ موجود در بازار شامل موارد زیر می باشد:
رنگ موی طبیعی
همانطور که می دانید رنگ های مو از مواد شیمیایی تشکیل شده اند که بسیاری از آن ها می تواند برای مو و سلامتی مضر باشد. رنگ های طبیعی یکی از انواع رنگ مو است که عناصر آن تا حد زیادی از مواد طبیعی تشکیل شده و آسیب بسیار کم تری به سلامت مو وارد می کند. شاید قیمت این رنگ ها در مقایسه با رنگ های شیمیایی کمی بیشتر باشد، اما بدون شک به سلامتی شما می ارزد.
رنگ متالیک
یکی از انواع رنگ مو که ظاهری بسیار شیک و زیبا به موها می دهد، رنگ متالیک است. این رنگ ها ظاهری مات و زیبا دارند اما در صورت استفاده مداوم می تواند آسیب جدی به موها وارد کند. بهتر است تنها برای تنوع و تغییر در رنگ مو و چهره، از این رنگ استفاده کنید.

رنگ صناعی موقت
همانطور که از نام این رنگ ها پیدا است، این رنگ موها موقتی بوده و تنها با یک بار شست و شو و ظرف چند روز پاک خواهند شد. این رنگ ها معمولا رنگ های فانتزی بوده و شما می توانید در مراسم مهمانی و جشن ها برای تمام یا بخش هایی از مو از آن ها استفاده کنید.
رنگ صناعی نیمه موقت
این رنگ ها دارای مواد شیمیایی کم تری نسبت به رنگ های دیگر بوده در نتیجه میزان آسیب رسانی آن نیز کم تر است. این رنگ ها بعد از حدود 5 تا 8 بار شست و شو پاک می شوند. اگر از این رنگ در نتیجه کار خوشتان نیامد، می توانید آن را با شامپوی حاوی ammonia بشوئید تا رنگ کاملا پاک شود. این رنگ ها دارای طیف کاملی از مشکی تا خاکستری و بلوند را شامل می شود.
رنگ های دائمی
در صورتی که از این رنگ استفاده کنید تا بیش از چند ماه نیازی به رنگ زدن مجدد پیدا نخواهید کرد. این رنگ ها شاید دردسرهای رنگ زدن مو را کم تر کند، اما باید بدانید که این رنگ ها آسیب جدی به موها وارد کرده و برخی آن را سرطان زا می دانند. از این رو تا حد ممکن سراغ آن ها نروید.
[عکس: unnamed-file-13.jpeg]
انواع رنگ مو با عکس و شماره
در بخش های بالا با انواع رنگ مو از نظر مواد به کار رفته و میزان ماندگاری آن آشنا شدید. در این بخش اطلاعاتی راجع به شماره رنگ مو در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید رنگی مناسب با نظر و سلیقه خود انتخاب کنید. زمانی که شما قصد دارید که از یک کاتالوگ رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید با تنوع قابل توجهی مواجه خواهید شد. این رنگ ها شامل یک یا چند حرف و یک یا دو عدد بعد از آن است. برای مثال این رنگ ها می تواند M6.2 یا ASH5 باشد. اما هر کدام از این حروف و اعداد به چه معنا است؟
حرف اول در هر رنگ مو، بیس رنگ را نشان می دهد، برای مثال N نشان دهنده رنگ طبیعی، ASH رنگ خاکستری یا M رنگ زیتونی است. شما با توجه به سلیقه خود می توانید یکی از این حروف از کاتالوگ را انتخاب کنید.
عدد اول در رنگ ها نشان دهنده میزان روشن و تیره بودن رنگ است. هرچه از عدد یک به سمت بالاتر برویم، رنگ مو روشن تر خواهد بود. این اعداد به ترتیب به این صورت تعریف می شوند:
۱-مشکلی پرکلاغی، ۲- مشکی طبیعی، ۳- قهوه ای سوخته، ۴- قهوه ای متوسط، ۵- قهوه ای روشن، ۶- بلوند تیره، ۷- بلوند متوسط، ۸- بلوند روشن، ۹- بلوند خیلی روشن، ۱۰- پلاتینه
اما عدد دوم در بعضی از رنگ ها نشان دهنده انعکاس رنگ است. در واقع این رنگ ها علاوه بر بیس اصلی دارای یک انعکاس نیز هستند که معمولا در برابر نور یا تغییر رنگ محیط خود را نشان می دهند. این انعکاس ها می تواند قرمز، خاکی، ماهاگونی، آبی یا مسی باشد.
[عکس: c-users-mahsa-desktop-295331_896-jpg.jpeg]
انتخاب اکسیدان مناسب
قدم بعد برای رنگ زدن موها، انتخاب مناسب اکسیدان و رنگ مو است. همانطور که می دانید شما برای تهیه هر رنگ باید آن را با اکسیدان مناسب با نسبت صحیح ترکیب کنید. نکته مهم آن که اکسیدان بیش از رنگ مو دارای موادی است که می تواند به سلامت و زیبایی شما آسیب برساند، از این رو باید در انتخاب مناسب و صحیح آن دقت کافی به خرج دهید.
معمولا برای تهیه رنگ مو، رنگ و اکسیدان را به نسبت مساوی با یکدیگر ترکیب می کنند، اگر می خواهید رنگ کمی روشن تر از آب در بیاید، می توانید نسبت اکسیدان و اگر به دنبال رنگ تیره هستید، نسبت رنگ را بیشتر کنید.
اکسیدان ها در سه نوع با درجه های 6، 9 و 13 درصد موجود هستند که به آن ها اکسیدان درجه یک، دو و سه نیز گفته می شود. برای رنگ های تیره و متوسط بهتر است از اکسیدان درجه یک و دو و برای رنگ های روشن از اکسیدان درجه سه استفاده کنید. ذکر این نکته ضروری است که هرچه درجه اکسیدان بیشتر باشد، آسیب بیشتری به موها وارد خواهد کرد.
[عکس: unnamed-file-14.jpeg]
انتخاب واریاسیون
استفاده از واریاسیون در تهیه رنگ های مو اختیاری و سلیقه ای است. واریاسیون ها یک رنگ کمکی است که با رنگ اصلی و اکسیدان ترکیب شده و می تواند تناژ رنگ را تقویت یا تضعیف کرده و یا حتی آن را از بین ببرد. اگر به موهای رنگ شده خودتان و یا اطرافیانتان دقت کنید، متوجه می شوید که رنگ علاوه بر بیس اصلی دارای یک تناژ خاص است، این تناژ می تواند قرمز، نارنجی، زرد یا هر رنگ دیگر باشد. واریاسیون روی این تناژها تاثیر می گذارد. برای مثال واریاسیون زرد به رنگ ها تناژ زرد می دهد و واریاسیون نقره ای آن را کم می کند.
انتخاب رنگ مو متناسب با چهره
بعد از آن که با انواع رنگ مو آشنا شدید و توانستید یک رنگ موی مناسب با سلیقه خود را به طور کامل تشخیص دهید، بهتر است بدانید که چه رنگ مویی بیش از هر رنگ دیگر به شما می آید. یک رنگ نامناسب و اشتباه می تواند چهره شما را خسته و یا پیر نشان دهد و برعکس رنگ مناسبی که به شما بیاید می تواند شما را زیباتر و شاداب تر کند.
برای پوست های روشن، بهترین انتخاب رنگ های شرابی، بلوند مات یا دودی، مشکی و فندقی است.
پوست های برنزه یا گندمگون با رنگ های قهوه ای، عسلی، مسی و شیری بسیار جذاب تر خواهند شد.
برای پوست های سبزه و تیره رنگ های آجری، شرابی، شاه بلوطی و فندقی بهترین انتخاب خواهد بود.
افرادی که پوستی سرخ یا صورتی دارند نیز می توانند از رنگ های عسلی، زیتونی و یا هر رنگ قهوه ای دیگر استفاده کنند.
[عکس: c-users-mahsa-desktop-1-2.jpeg]
تهیه و ترکیب رنگ های پر طرفدار در منزل
معمولا هزینه رنگ زدن مو در سالن های زیبایی زیاد است و اگر شما بخواهید حداقل ماهی یک بار موهای خود را رنگ بزنید، باید بخش قابل توجهی از حقوق خود را برای آن کنار بگذارید! جالب است بدانید که شما خودتان هم می توانید با دانستن فرمول های ترکیب ساخت بسیاری از رنگ ها، رنگ مورد علاقه خود را در منزل تهیه کرده و آن را روی موهای خود امتحان کنید.
پرطرفدارترین رنگ موهای ترکیبی در میان خانم ها، ترکیب رنگ موی کنفی، ترکیب رنگ موی صدفی دودی، رنگ موی شکلاتی و رنگ موی زیتونی است که در ادامه شما را فرمول های ساخت آن ها آشنا می کنیم.
ترکیب رنگ موی کنفی
رنگ موی کنفی و شنی از جمله رنگ های بسیار پرطرفدار در میان خانم ها است که چهره آن ها را بسیار تغییر می دهد. برای تهیه این رنگ ابتدا باید پایه موهای خود را دکلره کنید. برای این کار دو پیمانه پودر دکلره را با اکسیدان درجه سه ترکیب کرده و به موهایتان بزنید. توجه داشته باشید که موهای خود را بعد از 15 دقیقه بشوئید، زیرا ماندن دکلره روی مو بیش از این مقدار آسیب جدی به مو می رساند.
بعد از دکلره کردن موها، برای ساخت ترکیب رنگ موی کنفی کافی است رنگ سوپر نقره ای 12.1 را همراه با اکسیدان درجه سه مخلوط کرده و موهای خود را با آن رنگ کنید.
[عکس: 26.jpeg]
ترکیب رنگ موی صدفی دودی
برای ترکیب رنگ موی صدفی دودی می توانید 30 میل رنگ بژ روشن، 40 میل رنگ بژ متوسط، 20 میل رنگ دودی شماره 6 را با واریاسون نقره ای ترکیب کرده و اکسیدان درجه 3 را به آن اضافه کنید. با این ترکیب رنگ موی صدفی دودی بدون نیاز به دکلره کردن روی موهای شما ایجاد خواهد شد.
[عکس: unnamed-file-15.jpeg]
رنگ موی شکلاتی
یکی دیگر از انواع رنگ های پر طرفدار در میان دختران جوان تا خانم های میانسال رنگ موی شکلاتی است. این رنگ طیفی بسیار گسترده داشته و می توانید آن را از تیره تا روشن با تناژهای مختلف تهیه کنید. در ادامه دو دستور تهیه رنگ موی شکلاتی تیره و روشن را در اختیار شما قرار می دهیم.
فرمول تهیه رنگ شکلاتی تیره
رنگ موی شکلاتی پایه 7 نصف تیوپ
رنگ دودی پایه 8 یک چهارن تیوپ
رنگ عسلی پایه 6 یک چهارم تیوپ
رنگ زیتونی پایه 7 یک چهارم تیوپ
وارسیون بنفش 2 سانت
اکسیدان شماره دو
[عکس: or-7.jpeg]
فرمول تهیه رنگ موی شکلاتی روشن
رنگ موی کاکائویی شماره 7 نصف تیوپ
رنگ موی دودی پایه 8 یک چهارم تیوپ
رنگ موی بژ پایه 7 یک چهارم تیوپ
واریاسیون بنفش 2 سانت
اکسیدان شماره یک
[عکس: or-.jpeg]
رنگ موی زیتونی
یکی از رنگ های پرطرفدار که البته تهیه آن در منزل نیز آسان تر از رنگ های ترکیبی است، رنگ زیتونی است که هم به پوست های روشن و هم به پوست های گندمگون بسیار می آید. برای تهیه رنگ موی زیتونی کافی است رنگ خانواده M را همراه با اکسیدان درجه یک یا دو ترکیب کنید. برای زیباتر شدن تناژ رنگ نیز می توانید مقداری واریاسیون نقره ای و سبز نیز به ترکیب ایجاد شده اضافه کنید. هرچه نسبت اکسیدان بیشتر و شماره رنگ انتخابی بالا تر باشد، رنگ موی زیتونی شما روشن تر از آب درخواهد آمد.
[عکس: or-8.jpeg]
ترکیب رنگ مو بدون دکلره
همانطور که در بالا نیز اشاره شد، از دکلره برای روشن کردن موها استفاده می شود اما استفاده از آن می تواند تا حد بسیار زیادی سلامت و زیبایی موها را تحت تاثیر قرار دهد. شما می توانید با استفاده از ترفندهایی به ترکیب رنگ موی بدون دکلره برسید و سلامت موهایتان را در درجه اول قرار دهید.
نکته مهم آن که برای روشن کردن موها و رساندن آن به پایه مورد نظر باید از اکسیدان درجه استفاده کنید. بسیاری از رنگ های روشن دارای شماره 10 تا 12 بوده که می توانید برای روشن کردن موها آن را با رنگ های مورد نظر خود ترکیب کنید. رنگ موهایی نیز در بازار با شماره هایی مانند 000 یا E20 موجود هستند که می توانند رنگ موهای شما را بدوت آسیب روشن کنند. شما می توانید قبل از تهیه رنگ مورد نظرتان در ابتدا از این رنگ ها استفاده کرده تا پایه رنگ مورد نظرتان روی موها ایجاد شود.
[عکس: or-1-1.jpeg]
نکات مهمی که قبل از رنگ زدن موها باید بدانید
قبل از آن که رنگ مورد نظر خود را خریداری کرده و موهایتان را رنگ بزنید، بهتر است به این نکات نیز توجه داشته باشید.
 • رنگ موی شرابی و مشکی به سختی از روی موها ریمو شده و به شما اجازه نمی دهد تا مدت ها از رنگ دیگری استفاده کنید. برای رنگ زدن موها بعد از رنگ شرابی و یا مشکی باید در سالن های زیبایی موهای خود را دکوپاژ کنید.

 • رنگ مو از هر نوعی که باشد برای زنان باردار و جنین خطرناک است. از این رو در مدت بارداری تا حد ممکن موهای خود را رنگ نزنید.

 • برای آن که رنگ به موهای شما آسیب کم تری وارد کند، بهتر است زمانی که موهای شما چرب است اقدام به رنگ زدن آن ها کنید.

 • بعد از رنگ زدن مو، برای شست و شوی آن به هیچ وجه از شامپو استفاده نکنید زیرا اجازه نمی دهد رنگ به طور کامل روی موهای شما باز شود. بهتر است تا دو یا سه مرتبه بعد از رنگ زدن موها، آن ها را با شامپوی بچه بشوئید.

 • از آن جا که رنگ مو می تواند به موها آسیب وارد کند، حتما از سرم ها و تقویت کننده برای موهای خود استفاده کنید
پاسخ
موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  باور نداشتن به خود بزرگ‌ترین مانع پیشرفت است؟ maryamhajilou 0 998 01-05-2022، 01:32 PM
آخرین ارسال: maryamhajilou
  اطلاعات مختصر در مورد ارتودنسی drfarokhnejad1400 0 946 06-04-2022، 09:38 AM
آخرین ارسال: drfarokhnejad1400

پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین مطالب سایت
  تبلیغات موبایل روز