بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 11 رای - 2.82 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در سوال شاپورت فارسی روت های نصب رام مورد

سوال در مورد نصب رام+رام های فارسی شاپورت+روت
Photo 
سلام خدمت همه بجه های گل چند تا سوال دارم ممون میشم راهنمایی کنید خیلی جواب هاشو لازم دارم سوال همو با عدد میپرسم ممنون میشم جواب بدین

1.الان رام گوشی من 4.3 هست اگر 4.4.2 یا 5.1 رام بزنم ایا میتونم دوباره برگردم به رام 4.3 اگر میشه چطوری؟ اگر نمیشه دلیلش ممنون میشم بگین

2.منظور از فلش شدن گوشی چی هست؟ تو خیلی جاها شنیدم میگن باید فلش کنید گوشی رو این فلش یعنی چی؟ یعنی نصب رام حدید؟ یعنی رسیت فکتوری؟ میشه یک توضبح بدین این فلش چه معنی داره؟ و چه زمانی باید گوشی رو فلش کرد؟

3. ایا برای فلش کردم گوشی به برنامه خاصی نیاز دارم مثل ادین؟ یا......

4.این سایت رو ببینید
Firmware archive | Samsung Updates
این سایت سایت رام های جدید اندروید هست که مخفف کشور ها رو توش نوشته تو عکس ببینید
Region قیمت بالا نام مکان رام هست تو عکس ببینید

Highslide JS

ممنون میشم تو قسمت Region مخفف رامی که فارسی ساپورت کنه رو بگین جند تا هستن که ما اطلاع داشته باشیم مثلا یکی عربی میگن فارسی ساپورت هست حالا محفف لیست همه رام های فارسی رو میخواستم تو قسمتRegion

5.سوال در مورد نصب رام که مال کدام کشور باشه یکی از دوستان جواب بهم داد(هیچ فرقی نمیکنه که ماله کودوم کشور رو دانلود کنید فقط فرقش تو زبان ها هستش.)
خوب اگر واقعا فرق نمیکنه ما چه رامی رو نصب بکنیم منظورم کشور هست؟ چه پس کشور المان/روسیه/چین/...... هرکدام رام های مختلفی دارن؟ شاید تو برنامه ها باهم فرق دارن درسته؟
سوال؟مثلا رام های کشور های مختلف چه فرقی یا هم دارن؟ تو چی باهم فرق داره؟ یعنی الان مهم نیست؟ من رام روسیه؟ یا رام چین؟ یا امریکا رو نصب کنم؟ میشه کمی راهنمایی کنید

6. تو جند تا سایت دیدم رام 5.1 امده ایا رام 5.1 هم میشه از طریق ادین نصب کرد؟ با باید از راه دیگری نصب کنیم؟ روت اندروید 5.1 هم مثل روت رام 4.3 میشه با ادین از طریق دانلودینگ نصب کرد؟یا فرق داره تو این رام؟

7.سوال مهم
از منو فارسی گوشی تنظیمات------->> درباره دستگاه -------->>
شماره مدل gt-i9300
نسخه باند پایه I9300xxella
میگن برای نصب رام جدید خیلی به نسخه باند پایه که با رنگ قرمز نوشتم خیلی باید دقت کنید و اون رو یاداشت کنید یک جایی میشه بگین دلیلش جی هست؟

8.تو سایت سامسونگ بودم این عکس ها رو ببینید
تو عکس ببینید قسمت Version

Highslide JS

Highslide JS

این ها همه نسخه باند پایه هستن درسته؟ چرا با هم فرق داره 4/3 رقم اخرشون میشه کمی راهنمایی کنید ممنون میشم این موضوع خیلی برام مهم هست؟

9.رام های تک فایلی رو میشه خیلی راحت از طریق ادین نصب کرد فایل Tar را در قسمت PDA میزاریم نصب میکنم رام درسته؟

Highslide JS

10.نصب رام یک فایلی تو سایت خود سامسونگ و یک سایت ایرانی قسمت تو عکس نشون دادم(CSC) چی هست؟ رام تک فایلی هست مهم فایل قسمت PDA هست دیکه چرا پس (CSC) داره این (CSC) چی هست؟

Highslide JS

Highslide JS

CSC چی هست؟ ممنون میشم بگین

11. دوستام گل3تا برنامه میخوام برنامه فارسی ساز اندروید 4.3 برنامه فارسی ساز اندروید 4.4.2 برنامه فارسی ساز اندرویا 5.1 ممنون میشم این 3تا روبهم بدین+اموزش شون

12. اگر من رکاوری کاستوم cwm / twrp نصب کنم ایا راهی هست بتونم پاک کنم؟ همون رکاوری خود گوشی رو برگردونم مثل روز اول یا باید رام نصب کنم تا رکاوری بر گرده به رکاوری اولیه گوشی؟

13. سایتی میخواستم که یتونم رام های 3فایلی رو که رام های رسمی و کامل درست باشه 4/3 فایلی کامل رو بتونم دانلود کنم ممنون میشم سایتی معرفی کنید که تونم رام های 4/3 فایلی رو بگیرم

13 تا سوال کردم ممنون میشم 12 تاشو جواب بدین دقیق با شماره جواب بدین که بدونم کدام جواب مال کدام سوال من بوده
به جواین این سوال ها خیلی نیاز دارم تشکر از همه دوستان گل
پاسخ

1- آره خوب معلومه... فلش ميكني به رام پايين تر.. يا همون تعويض رام انجام ميدي... چطوريشو ديگه وقتي زدي رام 5 بعد نظرت عوض شد خواستي برگردوني به 4 از اونجايي كه دانلود ميكني براي نصب نوشته چطور نصبش كني طبق روش راهنمايي هايي ،  از جائي ك دانلود كردي فايل رو  انجام ميدي.. اصولا سايتهاي ايراني هر رام ميزارن آموزش نصب هم داري خارجي ام داه ولي بعضي سايتا نه...

2- منظور همون تعويض رام هست ميگن فلش مردم بفهمن  Biggrin.gif  

3-بستكي داره رام چي بخواي فلش بزني بازم اينو توي قسمت راهنما از جائي ك دانلود ميكني توضيح داده كه بايد از قسمت ريكاوري دانلود بزني يا توسط ادين...

4- مخفف رو نميدونم قبلا ياد دارم يه جا ديدم لوي متوجه نميشم والا دقيق ك بخوام بگم.بهتره اگه رامي ميخواي تو سايت هاي ايراني و انجمن ها پيداش كني... چون رام هاي خارجي  شايد مشكل داشته باشه ولي ايرانيا خودشون يه بار تست كردن ك رام رو گذاشتن...

5- راست ميگه دوستت فرقي نميكنه.... فقط بعضياش زبون فارسي داره بعضيا نه... يهو ديدي يه برنامه اضافي ام روشه كه اون هم مهم نيست الكيه.... فرقش فقط توي زبونشه...

6- بازم از همونجحا ك دانلود ميكني توضيح داده ديگه... بعضي رام ها با ريكاوري بايد نصب شه بعضياش با ادين... احتمال ميدم ك از طريق ريكاوري باشه سوال كن.. بعد فايل رو ك دانلود كردي مشخصه ديگه///

Highslide JS

وقتي  يه فايلي كه زيپ هست دانلود ميكنيد محتويات بالا داخلشه يعني بايد از طريق ريكاوري نصب كنيد...مثلا پوشعه داره بري توش باز ميبيني كلي پوشه هست.... محتويات بالا نه عيناً مثه همين... شايد يه چيزي كم زياد داشته باشه...
ولـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــي

وقتي فايل رو دانلود ميكنيد توي فايل زيپ فايل با فرمت tar باشه يا md5 يا اينطور فرمت ها كه مثلا ميبيني 3 تا فايل يا 4 تا بيشتر نيست و پوشه اي هم وجود نداره اينا بايد از طريق ادين فلش بزني

Highslide JS

7- من نديدم والا نه شنيدم لابد سر كارت گذاشتن كجا شنيدي؟  Biggrin.gif  نميدونم شايدم من خبر ندارم و درسته ولي چنين چيزي وجود نداشته من ك خيلي گوشيم فلش زدم اين همه قاعده و قانون نبوده تا اصلا نيگاه نكردم ببينم باند پايه چنده چيه اصن عوض شده يا نه والا...

8- نميدونم Biggrin.gif

9- حتما فايل ك اسمش tar نبايد باشه وقتي دانلود كردي و رام ب اسم تك فايل دانلود كردي اون فايل داخلش رو بزار توي قسسمت pda

10- اينم نميدونم فك نكنم فرق خاصي داشته باشه بابا جان... چيز هاي ابتدايي بدوني واسه فلش كافيه زياد توي كِر پِر اينا نرو اينا تخصصيه  منم متخصص نيستم كسي هست بياد جلو  Biggrin.gif

11-معذرت.

12- وقتي شما ريكاوري رو عوض كرديد بايد همون ريكاوري قبل رو دانلود كنيد و استفاده كنيد البته ريكاوريا زياد با هم فرقي ندارن فقط نگشون فرق ميكنه اين چيزي ك منم ديدم...

13-قربانت  Biggrin.gif

14- من نميدونم كسي ديگه ميتونه جواب بدهد يا علي... اينا چيزي بود ك من اطلاع داشتم شايد اشتباه هم توش باشه اگه هست دوستان تصحيح نمايند.. ما ك ادعا تخصصي بودن نداريم در حد بخور نمير خودمون ميدونيم  Biggrin.gif
\
پاسخ

سپاس شده توسط mehdi2092
آقا جان حالا من يه سوالي دارم رام 5 چي داره اضاف تر؟

گوشي من E7 هستش رام 5 هم واسش هست.... ولي نميدونم چي داره ك بخوام نصب كنم فقط اسمش 5 هست اين رام واسه همه گوشيا يا چيز اضافي داره؟

Biggrin.gif مچكر..
\
پاسخ