بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 11 رای - 2.82 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
زولبیا طرز تهیه بامیه

طرز تهیه زولبیا بامیه
Tongue 
[img=355x355]up.dailymobile.ir/]
Highslide JS
[/img]

Highslide JS
مواد لازم برای بامیه :
*آرد ۲۰۰گرم
*آب ۳۰۰گرم
*تخم مرغ ۳عدد
*روغن جامد
*یک قاشق سوپخوری
*شکرنیم کیلو
*نمک یک سوم قاشق چایخوری
*آب ۱۵۰ گرم
*آبلیمو ۲ قاشق سوپخوری
*گلاب کمی
مواد لازم برای زولبیا:
*نشاسته ۲۰۰گرم
*ماست ۱۸۰ گرم
*آرد ۲۰گرم
*زعفران حل شده یک قاشق سوپخوری
*روغن جامد یک قاشق چایخوری
*جوش شیرین یک دوم قاشق چایخوری
*آب یا گلاب یک قاشق سوپخوری
طرز تهیه بامیه:
آب را جوش آورده، با شعله ملایم آرد را اضافه می کنیم و مرتب به هم می زنیم تا خمیر تقریباً سفتی به دست آید. بعد روغن را اضافه کرده و مرتب به هم می زنیم ( در حدود ۳-۲ دقیقه )، به طوری که خمیر به صورت یک تکه درآید. سپس بعد از کمی سرد شدن خمیر، تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه می کنیم و خوب خمیر را ورز می دهیم تا خمیر نرم و لطیف شود. برای این که بامیه رنگ زیباتری به خود بگیرد، بهتر است از شربت بامیه یک قاشق سوپخوری به خمیر بامیه اضافه کرده و با خمیر مخلوط کنیم. بعد خمیر را در قیف با ماسوره کنگره دار متوسط می ریزیم و سپس در روغن مایع سرخ می کنیم.
برای سهولت کار بهتر است روغن را کمی داغ کرده، بامیه ها را به وسیله دست و یا با قیچی مخصوص آشپزخانه در روغن ریخته، بعد آن را روی حرارت مستقیم قرار دهیم تا بامیه ها سرخ شوند. بامیه ها را در حین سرخ شدن مرتب به هم می زنیم تا به هم نچسبند و یک دست سرخ شوند. بامیه ها را در همان حال که داغ می باشد، به شربت گرم اضافه می کنیم تا شربت را خوب به خود جذب کنند، در غیر این صورت بامیه ها شربت را جذب نخواهند کرد. اگر بامیه پس از چند ساعت شربت خود را از دست داد، علت آن رقیق بودن شربت می باشد.
طرز تهیه زولبیا:
نشاسته و ماست را مخلوط کرده، چند دقیقه ای صبر می کنیم تا نشاسته در ماست خیس خورده و به راحتی حل شود. سپس آرد را اضافه می کنیم و با همزن خوب به هم می زنیم تا مایع زولبیا صاف و یکدست شود. روغن جامد را اضافه کرده و در حین به هم زدن آب یا گلاب را همراه با زعفران حل شده به مایع اضافه می کنیم و آن را در قیف مخصوص می ریزیم.
در این مرحله جوش شیرین را هم اضافه می کنیم و مایع را خوب به هم زده، در حالی که روغن روی شعله قرار دارد، زولبیا را توسط قیف در روغن کاملا داغ به صورت دایره های بزرگ و کوچک فرم می دهیم و بلافاصله پس از کمی سرخ شدن آنها را پشت و رو می کنیم.
زولبیاها را در شربت قرار می دهیم و پس از۱۵- ۱۰ دقیقه آنها را از شربت خارج کرده و در صافی قرار می دهیم تا شربت اضافه آن خارج شود.
مواد لازم برای شربت:
شکر ۲فنجان
آب یک فنجان
گلاب ۲قاشق سوپخوری
زعفران حل شده یک قاشق مرباخوری
آبلیمو یک قاشق مربا خوری
طرز تهیه شربت :
آب و شکر را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بجوشد. بعد گلاب و زعفران را اضافه کرده، سپس آبلیمو را می ریزیم. پس از چند جوش، شربت آماده شده را از روی شعله بر می داریم.
یادآوری: برای سرخ کردن بامیه و زولبیا از روغن مایع استفاده کنید، چون روغن جامد باعث سفت شدن آنهاخواهد شد.
خدایا شکرت
پاسخ

سپاس شده توسط Fa Ti ، man ، KING ، amir mohammad
دلم کشید حالا چیکا میکنی؟ Undecided.gif
ن واقعا چیکا میکنی؟ Undecided.gif
گناه کردی Biggrin.gif چجوری جواب میدی؟ها؟ Biggrin.gif
مـــن خـودمم و خــدا
یــــ
کـــوه گـــردانیـم

♦ کــــــģңสмـــــوه ♦
پاسخ

سپاس شده توسط man ، عاشق ایران ، love_lorn
(02-07-2015، 03:12 PM)KING نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب برو درست کن بخور
منم دلم خواست Sad.gif
خدایا شکرت
پاسخ

سپاس شده توسط man ، عاشق ایران
(02-07-2015، 03:32 PM)یاس کبود نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(02-07-2015، 03:12 PM)KING نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب برو درست کن بخور
منم دلم خواست Sad.gif

روزه ا ما Angry.gif Biggrin.gif
گناه کردی باور کن Undecided.gif
Biggrin.gif
مـــن خـودمم و خــدا
یــــ
کـــوه گـــردانیـم

♦ کــــــģңสмـــــوه ♦
پاسخ

سپاس شده توسط عاشق ایران ، love_lorn
(02-07-2015، 03:36 PM)KING نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(02-07-2015، 03:32 PM)یاس کبود نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب برو درست کن بخور
منم دلم خواست Sad.gif

روزه ا ما Angry.gif  Biggrin.gif
گناه کردی باور کن Undecided.gif
Biggrin.gif

خب منم روزم
به بابا گفتم افطار بخره Tongue.gif
خدایا شکرت
پاسخ

سپاس شده توسط عاشق ایران
دلتون اب زبون
پردیشب بامیه درست کردم خیلی خوشمزه ست زبون Biggrin.gif
●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●

●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●
پاسخ

سپاس شده توسط عاشق ایران
(02-07-2015، 04:45 PM)shahzad نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دلتون اب P:
پردیشب بامیه درست کردم خیلی خوشمزه ست P: Biggrin.gif

من بامیه خیلی دوس دارم Undecided.gif
دلم کشید Undecided.gif
گناه کردیا Angry.gif Biggrin.gif
مـــن خـودمم و خــدا
یــــ
کـــوه گـــردانیـم

♦ کــــــģңสмـــــوه ♦
پاسخ

سپاس شده توسط shahzad ، عاشق ایران ، love_lorn
من زولبیا بیشتر از بامیه دوس دارم
خدایا شکرت
پاسخ

سپاس شده توسط shahzad ، عاشق ایران
(02-07-2015، 04:49 PM)یاس کبود نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من زولبیا بیشتر از بامیه دوس دارم

زولبیا خوردن داره؟ Undecided.gif ن واقعا؟ Biggrin.gif
دل آدمو میزنه Confused
فقط بامیه Shy.gif Blush.gif
مـــن خـودمم و خــدا
یــــ
کـــوه گـــردانیـم

♦ کــــــģңสмـــــوه ♦
پاسخ

سپاس شده توسط عاشق ایران ، love_lorn
(02-07-2015، 04:48 PM)KING نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(02-07-2015، 04:45 PM)shahzad نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دلتون اب P:
پردیشب بامیه درست کردم خیلی خوشمزه ست P: Biggrin.gif

من بامیه خیلی دوس دارم Undecided.gif
دلم کشید Undecided.gif
گناه کردیا Angry.gif Biggrin.gif

چند ساعت داری میگی دلم کشید به جا حرف زدن اگه درست کردی حالا خورده بودی و یا رفتی بخری حالا رسیدی به خونه Biggrin.gif
●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●

●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●
پاسخ

سپاس شده توسط عاشق ایران