بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
اول وقت نماز

نماز اول وقت
#1
كمال نماز در اول وقت امام باقر علیه السلام فرمودند: هرگاه نماز در اول وقت بالا برود، سفيد و درخشان به سوى صاحبش باز مى گردد و به او خطاب مى كند: از من مواظبت نمودى خدا تو را حفظ كند، و هرگاه در غير وقت خود و بدون شرايط بالا برود، سياه و تاريك به سوى صاحبش باز مى گردد و به او مى گويد مرا تباه ساختى، خدا تو را نابود كند .

محبوبیت نماز در وقت:
امام صادق علیه السلام فرمودند: بهترين اعمال نزد خداوند، نماز اول وقت است پس از آن نيكى به پدرو مادر، و سپس جهاد در راه خدا است .

ضایع نمودن وقت نماز:
حضرت محمد صلی الله علیه وآله فرمودند: شيطان هميشه از مؤ من مى ترسد تا زمانى كه بر نمازهاى پنجگانه محافظت دارد و در وقتش به جا مى آورد، اما هنگامى كه وقت نماز را ضايع كرد بر او جرات پيدا مى كند و او را در گناهان بزرگ مى اندازد .

تأخير نماز و محروميت از شفاعتحضرت محمد صلی الله علیه وآله فرمودند: فرداى قيامت شفاعت من به كسى كه نماز واجب را تا پس از وقت آن به تاخيراندازد، نخواهد رسيد .

نماز در وقت خودش:
امام صادق علیه السلام فرمودند: نماز واجب را در وقت خودش بخوان، مانند كسى كه نماز وداع مى خواند و مى ترسد كه بعد از اين توفيق نماز خواندن نيابد .


مذمت تاخیر نماز:
حضرت محمد صلی الله علیه وآله فرمودند: سه چيز را نبايد تاخير انداخت، نماز همين كه وقت آن رسيد، و برداشتن جنازه وقتى آماده شد، و شوهر دادن بيوه وقتى هم كفو خود را يافت .
امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند: ملعون است، ملعون است، كسى كه نماز صبحش را تاخير بيندازد تا زمانى كه ستارگان محو شوند .

تاثیر نماز اول وقت:
حضرت محمد صلی الله علیه وآله فرمودند: بنده اى (نمازگزار) كه اهتمام و مواظبت به اوقات نماز نمايد، و مواضع آفتاب را براى وقت نمازش دقت كند، من ضمانت مى كنم براى او در دم مرگ، راحتى را و دفع و رفع هموم و درد و اندوه و نجات از آتش جهنم را .
پاداش نماز اول وقت:
امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند: موسى با خداوند سخن گفت و از پروردگار خويش پرسيد: خدايا! پاداش كسى كه نمازش را اول وقت مى خواند چيست؟ خداوند تبارك و تعالى فرمود: خواهش و خواسته او را برآورده مى كنم و بهشت را بر او مباح مى گردانم .

نماز اول وقت نوری از در قیامت:
حضرت محمد صلی الله علیه وآله فرمودند: كسى كه نمازهاى پنج گانه اش را با طهارت كامل در اول وقت به جا آورد، اين نماز در قيامت براى او نور و برهان است و كسى كه نمازش را ضايع كند، با فرعون و هامان محشور خواهد بود .
کاش بشه دعاها مستجاب
پا بگیره عفت و حجاب
زیر بیرق این انقلاب
یا زهرا یا زهراHeart.gif
پاسخ


 سپاس شده توسط TA HA ، MaNi ، Fa Ti ، Shahlashahriari ، ...reyhane
#2
Shy.gif  میسی
پاسخ


 سپاس شده توسط MaHvAsH BaNo ، Shahlashahriari ، ...reyhane


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چند ذکر قنوت نماز MaHvAsH BaNo 0 1,156 04-12-2015، 03:17 PM
آخرین ارسال: MaHvAsH BaNo

پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین مطالب سایت
    تبلیغات موبایل روز