بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 3.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ورود آینده نوترکیب جدید بازار دوسال به ۹ داروی تا

ورود ۹ داروی نوترکیب جدید به بازار تا دوسال آینده
#1
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی قانعی در افتتاحیه سومین جشنواره زیست فناوری، گفت: اکنون سند زیست فناوری به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و ما هم مطابق برنامه ستاد نسبت به سند در حال اقدام هستیم.

وی افزود: ما در سال گذشته شاهد بودیم که مقام معظم رهبری از فعالان حوزه فناوری تقدیر کردند و بر اهمیت این حوزه تاکید فراوانی داشته اند. در این راستا معاونت علمی هم به حوزه زیست فناوری اهمیت داده است.

قانعی در خصوص وضعیت زیست فناوری کشور، گفت: در حال حاضر به برکت محققین کشور، با توجه به همه تحریم ها و محدودیت ها، توانسته ایم رتبه ۱۲ تولید داروهای نوترکیب را در جهان، رتبه اول تولید داروهای نوترکیب را در خاورمیانه، رتبه اول تولید علم زیست فناوری را در منطقه، رتبه ۱۵ تولید علم زیست فناوری را در جهان به خود اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دومین تولیدکننده داروی فاکتور ۷ در جهان هستیم، گفت: جایگاه ایران از نظر تولید علم ارتقا یافته به صورتی که توانسته ایم از نظر کیفی از رتبه ۱۰۶ در سال ۲۰۱۰ به رتبه ۷۸ در سال ۲۰۱۳ برسیم.

به گفته قانعی، بنا بر سند زیست فناوری ۶ وزارتخانه و وزرای آن در حوزه زیست فناوری فعالیت می کنند.

دبیر ستاد زیست فناوری اظهار داشت: خوشبختانه تا برنامه سوم، سند زیست فناوری نداشتیم ولی در برنامه چهارم سندی تدوین شد که باید بر اساس آن تا پایان برنامه پنجم، ۱۶ هزار بیوتکنولوژیست در کشور داشته باشیم و این در حالی است که ۱۵ هزار زیست فناور در کشور داریم همچنین از نظر علمی توانسته ایم بین رتبه های ۱۳ تا ۱۵ در گردش باشیم.

دبیر ستاد زیست فناوری با بیان اینکه اکنون ۳۰ شرکت فعال صنعت غذایی در حوزه زیست فناوری فعالیت می کنند، گفت: خوشبختانه وابستگی تکنولوژی در حوزه تجهیزات به کشورهای دیگر کم شده است و این تجهیزات و ابزار زیست فناوری توسط محققان خودمان در کشور ساخته می شود.

قانعی با تاکید بر اینکه تا دو سال آینده ۹ داروی نوترکیب دیگر را وارد بازار می کنیم، تصریح کرد: در حوزه زیست فناوری کشاورزی رتبه اول منطقه را داریم و توانسته ایم ۱۳ محصول در حوزه کشت بافت، ۱۰ محصول کود زیستی و ۵ آفت کش را تولید کنیم.

دبیر ستاد زیست فناوری گفت: بر اساس سند زیست فناوری قرار است تا ۱۰ سال آینده بتوانیم ۳ درصد بازار جهانی را از محل تولید محصولات زیست فناوری به دست آوریم.

وی با اشاره به یکی از مشکلات در حوزه زیست فناوری گفت: فارغ التحصیلان ما نمی توانند در صنعت فعالیت داشته باشند که ما برای برطرف کردن این مشکل، برنامه هایی داریم.

قانعی افزود: بنا داریم تا امسال در شهریور ماه واکسن سازهایی را از کشورهای مسلمان دعوت کنیم و برنامه آموزشی را در این زمینه برای آنها داشته باشیم.

دبیر ستاد زیست فناوری همچنین از برنامه های ترویجی در حوزه زیست فناوری، گفت: اکنون نظام دانش آموزی را شکل داده ایم و در این خصوص با آموزش و پرورش برنامه هایی را در دست اجرا داریم. این برنامه ترویجی به صورت پایلوت از آمل آغاز شده است
پاسخ


 سپاس شده توسط admin ، Fa Ti


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شارز هرمی جدید یاس کبود 24 3,642 26-10-2016، 03:18 PM
آخرین ارسال: mnew
  هرمیه جدید amirabbas 3 547 16-06-2016، 09:19 PM
آخرین ارسال: jojomilad
  لیست مسابقات جدید ایرانسل S. STAR 56 16,263 27-03-2016، 05:12 PM
آخرین ارسال: hamid0632
  فتوای جدید داعش برای نکاح با دختران payiiz 0 357 28-10-2015، 01:35 PM
آخرین ارسال: payiiz
  شارژ هرمی جدید ایرانسل ABDOLREZA 10 2,413 19-10-2015، 11:41 AM
آخرین ارسال: هیچکس

پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین مطالب سایت
    تبلیغات موبایل روز