بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 3.14 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در نباید task اندروید استفاده killer کنید؟ از چرا

چرا نباید از task killer در اندروید استفاده کنید؟
#1
درود Heart.gif
برخی کاربران آندروید فکر می کنند که Task killerها ابزارهای مهمی در آندروید هستند. این افراد گمان می کنند که با حذف کردن برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند می توانند باعث افزایش بازدهی دستگاه و همچنین عمر باتری شوند. در هر صورت این هم یک ایده است. اما در واقع تسک کیلرها باعث کاهش بازدهی دستگاه و عمر باتری می شوند.
تسک کیلرها می توانند برنامه های اجرا شده در پس زمینه را به سرعت از حافظه موقت دستگاه پاکسازی کنند. برخی از تسک کیلرها این کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهند. گرچه خود سیستم عامل آندروید می تواند به صورت هوشمندانه ای پردازش های جاری را مدیریت کند. پس نیازی به تسک کیلر نیست.

آندروید پردازش ها را مانند ویندوز مدیریت نمی کند:
اکثر کاربران آندروید با ویندوز هم آشنایی دارند. در سیستم عامل ویندوز اکثر برنامه ها در یک زمان اجرا می شوند و خود سیستم عامل و حتی برنامه هایی که در بخش System Tray ( کنار ساعت ویندوز ) قرار دارند می توانند باعث کاهش بازدهی کامپیوتر شما شوند. بستن برنامه هایی که از آنها استفاده ای نمی کنید می تواند باعث افزایش کارایی سیستم شود.
اما آندروید مانند ویندوز پردازش ها را مدیریت نمی کند. بر خلاف ویندوز که در آنها روش واضح و مشخصی برای بستن برنامه ها وجود دارد، اما در آندروید چنین روشی برای بستن یک برنامه در دسترس نیست. البته این به دلیل طراحی آندروید است و مشکلی نیست. هنگامی که شما از یک برنامه آندرویدی خارج می شوید، مثلا به Home Screen باز می گردید و یا بین برنامه ها جابجا می شوید، آن برنامه در پس زمینه سیستم خواهد ماند. در اکثر موارد هنگامی که برنامه ای به این شکل در پس زمینه سیستم قرار می گیرد، از منابع سیستمی مانند پردازنده و یا شبکه استفاده ای نمی کند. البته برخی برنامه ها همچنان به استفاده ی خود از پردازنده و شبکه ادامه می هند. مثلا برنامه هایی مانند موزیک پلیرها، دانلودرها ( برنامه های مجزا برای دانلود و یا دانلودر موجود در مرورگرهای وب ) و یا برنامه هایی که در حال همسان سازی اطلاعات هستند. مثل برنامه هایی نظیر گوگل درایو، اسکای درایو و یا دراپ باکس
هنگامی که شما دوباره به برنامه ای که قبلا از آن استفاده می کردید باز می گردید، آندروید دوباره برنامه را از حالت متوقف بیرون خواهد آورد و همه چیز از همان جایی که متوقف شده بود ادامه پیدا خواهد کرد. این کار باعث دسترسی سریع تر شما به آن برنامه خواهد شد. چرا که برنامه ی مذکور در حافظه رم ذخیره شده است و آماده استفاده ی مجدد توسط شماست.

چرا تسک کیلرها بد هستند؟
طرفداران تسک کیلرها ادعا می کنند که آندروید میزان رم زیادی مصرف می کند. در واقع این مورد به این دلیل است که آندروید تعداد زیادی از برنامه ها را در رم دستگاه نگه می دارد و همین باعث پر شدن رم خواهد شد. اما این چیز بدی نیست. ذخیره برنامه ها در رم باعث خواهد شد که دیگر لازم نباشد تا آندروید برنامه ها را از یک رسانه ذخیره سازی کم سرعت تر بارگذاری کند و همانطور که در بالا گفتیم این کار باعث افزایش سرعت بارگذاری برنامه ها خواهد شد.
در واقع رم خالی یک چیز بی استفاده خواهد بود. اما اگر رم پر باشد و آندروید نیاز به حافظه خالی داشته باشد، می تواند به راحتی برنامه ای که مدتی است از آن استفاده نمی کنید را از رم پاکسازی کرده و فضای آزاد شده را به عملیات مورد نظر خود اختصاص دهد. همه این کارها به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد. بدون نیاز به تسک کیلرها و ابزارهای مشابه و فقط توسط خود سیستم عامل آندروید. البته باز هم در این شرایط آندروید استثناها را رعایت می کنند. مثلا فایل دانلودها، همسان سازها و موزیک پلیرها از حافظه خارج نمی شوند.
تسک کیلرها فکر می کنند که از آندروید بهتر می فهمند. آنها در پس زمینه اجرا شده و به صورت اتوماتیک برنامه ها را از رم خارج می کنند. تسک کیلرها همچنین به شما امکان Force Quite کردن برنامه ها را به شما می دهند. اما شما نباید این کار را انجام دهید.
این ابزارها نه تنها بی فایده هستند، بلکه باعث کاهش بازدهی و کارایی دستگاه آندرویدی شما نیز می شوند. در صورتی که یک تسک کیلر برنامه ای را ببندد و شما دوباره بخواهید آن برنامه را اجرا کنید، برنامه ی مذکور با سرعت کمتری بارگذاری خواهد شد. چون که آن برنامه توسط تسک کیلر موجود در دستگاه شما از رم خارج شده است و اکنون آندروید باید دوباره آن را از حافظه ذخیره سازی دستگاه به رم منتقل کند و همین فرآیند باعث کندی بارگذاری برنامه می شود. این فرآیند حتی باعث افزایش میزان مصرف باتری نیز خواهد شد. در صورتی که اگر آن برنامه در رم قرار داشت، نیازی به انجام این فرآیند نبوده و در نتیجه باتری کمتری مصرف می شد. برخی برنامه ها پس از اینکه توسط تسک کیلرها بسته می شوند، ری استارت شده و همین باعث می شود که برای بارگذاری و اجرای دوباره باتری و پردازنده بیشتری مصرف کنند. در هر صورت باید گفت که رم خالی یا پر تقریبا به یک اندازه از باتری استفاده می کنند. پس کاهش دادن تعداد برنامه های موجود در رم باعث افزایش عمر باتری و بازدهی بیشتر پردازنده نخواهد شد.
تن مرد و نامرد یکیست... زمان بگذرد تا بفهمی مرد کیست... 
پاسخ


 سپاس شده توسط amir3454


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فورت نایت fortnite اندروید بر روی چه گوشی نصب می شود admin 1 1,689 22-09-2019، 05:16 PM
آخرین ارسال: bazamman
  آپدیت سامسونگ j5 به اندروید 8 admin 0 1,530 30-10-2018، 05:22 PM
آخرین ارسال: admin
  آموزش استفاده از فیلمو با اینترنت و شارژ رایگان admin 3 2,926 19-10-2017، 06:46 PM
آخرین ارسال: Ali1369
  بهترین برنامه های روت اندروید admin 1 1,625 07-03-2017، 02:38 AM
آخرین ارسال: johnnybiral
  آموزش استفاده از دیکشنری AR-FA Dictionary Free admin 0 2,096 07-02-2017، 08:47 PM
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:


پشنهاد های مدیر
آخرین مطالب سایت
    تبلیغات موبایل روز