بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 8 رای - 3.13 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
⇦خبر امسال است کشنده فوری،زمستان

⇦خبر فوری،زمستان امسال کشنده است...
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۱۲ آبان ۱۳۹۴

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از آماده باش تمام استان‌ها برای مقابله با پدیده «ال نینو» خبر داد و گفت:‌ اقدامات اشتباه که در سال‌های اخیر توسط مردم و مدیران رخ داده است، مسبب بروز تلفات انسانی و مالی در حوادث طبیعی شده است

به گزارش افق تازه ،مرتضی اکبرپور با اشاره پیش بینی وقوع پدیده ال نینو در زمستان امسال اظهار داشت: تمامی استان های کشور برای مقابله با این پدیده آماده هستند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درباره سفر خود به گیلان با بیان اینکه هدف از سفر به گیلان و سایر استان های شمالی بررسی وضعیت استان ها طی بارندگی های اخیر است، افزود: با توجه به هشدارهایی که با اتکا به سامانه های هواشناسی به مدیران و مردم از چند روز پیش داده شده بود، استان ها آماده بارش های شدید طی روزهای اخیر بودند.
وی برخی اقدامات اشتباه که در سال های اخیر توسط مردم و مدیران رخ داده است را مسبب بروز تلفات انسانی و مالی فراوان شده دانست و گفت: ساخت و سازها در بستر رودخانه ها و همینطور بی توجهی به مقاوم سازی ساختمان ها در شهرها سبب آسیب پذیری کشور در مواقع بروز حوادث طبیعی شده است.
اکبرپور، ایران را یکی از حادثه خیزترین کشورهای دنیا برشمرد و تصریح کرد: تا زمانی که در زیرساخت ها اقدامات اساسی صورت نپذیرد و به استانداردها در ساخت و ساز توجه نشود، هر اندازه هم که اعتبارات برای مدیریت بحران هزینه شود نمی توان از عهده مدیریت بحران ها بر آمد.
معاون سازمان ستاد بحران کشور در خصوص آمادگی کشور برای مقابله با پدیده ال نینو که نسبت به وقوع آن در زمستان امسال هشدار داده شده است، گفت: با توجه به تجربه سال 86 و پیش بینی وقوع این پدیده در کشورمان، هشدارهای لازم و بخشنامه های آماده باش به تمامی استانداری ها ابلاغ شده است.
وی افزود: استان ها متکی به استفاده از امکانات بالفعل خود در مدیریت ال نینو هستند و در زمان کمبود نیز از یاری نیروهای مسلح برای مدیریت پدیده ال نینو استفاده خواهد شد.
اکبرپور همچنین به فعالیت 280 پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی سازمان مدیریت بحران کشور برای راه اندازی یک هزار پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در سراسر کشور دنبال می شود.
به گفته وی، هدف از ایجاد این پایگاه ها، تامین و استقرار تجهیزات و امکاناتی است که در زمان وقوع بحران به آن اقلام نیاز است تا در اختیار امدادگران گذاشته شود.
اکبرپور تصریح کرد: همچنین آموزش امداد و نجات به عموم مردم که در زمان وقوع حوادث نزدیک ترین امدادگران واقعی هستند از جمله اهداف راه اندازی این پایگاه های چندمنظوره است.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: به دلیل ضرورت فعالیت این پایگاه ها، حداقل هر شهرستان باید یک سالن چند منظوره مدیریت بحران داشته باشد
پاسخ

سپاس شده توسط Nargesi ، AMIR-BAM ، saleh68
هههه ادمین دیونه... Biggrin.gif
اره ولی نگفتن که کشنده س ،نکته ی ظریف کشنده بودنشه Tongue.gif ماهممون میمییییییریم

World's Most Beautiful Sentence
BUT, I LOVE YOU...

World's Most Painful Sentence
...I LOVE YOU , BUT

پاسخ

یه چی باحال من فک میکردم علمی نوعه نگو النینو بوده خخخ
ما اون سال که یخبندان شده بود فک کنم سال هشتادوشیش بود که گازو قط کردن بخاری نفتی خریدیم آماده س تو انباری خخخ teeth‏ ولی خداکنه برقو قطع نکنن چون من درس دارم هم اینکه گوشیم نباشه من نمیتونمممم زنده بمونم :(( از سرما نه و از بی شارژی میمیریم بچه ها :(
انسانم آرزوست ...  -_-
پاسخ

ولی خدایی این پدیده علمی نو واقعنیه ها ما سالای پیش تا اواخر مهر اسپلیتمون روشن بود امسال ولی از مهر ماه بخاریو روشن کردیم! سالای پیش تو بهمن ماه هوا اندازه ی الآن سرد میشد حالا فرض کنین بهمن ماه امسال دیگه چقد سرد میشه!! ولی خوفه من دوس دارم :)
انسانم آرزوست ...  -_-
پاسخ

پرش به انجمن:

پشنهاد های مدیر
آخرین مطالب سایت
    تبلیغات موبایل روز