موبایل روز

نسخه‌ی کامل: جلوگیری از بسته شدن خودکار برنامه ها به هنگام shutdown
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
تو ویندوزهای 7 و 8، در صورتی که چندین برنامه رو در حال اجرا داشته باشید و اقدام به Shutdown کردن ویندوز کنید ویندوز به طور اتوماتیک برنامه‌های در حال اجرا رو مجبور به بسته شدن میکنه و اقدام به خاموش کردن دستگاه میکنه. این موضوع به طور پیش‌فرض در ویندوز وجود داره اما ممکنه که شما از این موضوع خوشتون نیاد! چرا که ممکنه اطلاعات خودتون رو درون این برنامه‌های اجرا ذخیره نکرده‌ باشید و با کلیک بر روی دکمه Shutdown، پیش از این که فرصت ذخیره‌سازی اطلاعات خود در درون برنامه رو پیدا کنید، ویندوز این برنامه رو میبنده. 
در این ترفند نحوه جلوگیری از بسته شدن اتوماتیک برنامه‌ها به هنگام خاموش کردن کامپیوتر در ویندوز 7 و 8 رو بهتون میگم.


ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود.
عبارت gpedit.msc را درون محیط Run وارد نموده و Enter بزنید.

اکنون در پنجره Group Policy، در قسمت سمت چپ پنجره، از زیر شاخه Computer Configuration به Administrative Templates و سپس System بروید و در نهایت به زیر مجموعه Shutdown Options وارد شوید.

حالا از قسمت دیگر پنجره بر روی Turn off automatic termination of applications that block or cancel shutdown دوبار کلیک نمایید.

در پنجره جدید باز شده گزینه Enabled را انتخاب کرده و بر روی دکمه OK کلیک کنید.

در نهایت مجدد با استفاده از کلید ترکیبی Win+R وارد Run شوید و دستور gpupdate /force را وارد نموده و Enter بزنید.

کار تمام است. اکنون در صورتی که اقدام به Shutdown کردن ویندوز کنید، ویندوز برنامه‌های در حال اجرا را وادار به بسته شدن نمی‌کند و تا زمانی که خود شما تأییدیه‌های نمایش داده شده به هنگام بسته شدن برنامه‌ها را تأیید نکنید، برنامه بسته نمی‌شود.


توجه:من خودم روی یکی از سیستم ها که ویندوز 8.1 روش نصب شده بود امتحان کردم ولی نشد!