بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 2.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
کارت آشنائی با شبکه

آشنائی با کارت شبکه
کارت شبکه ، یکی از مهمترین عناصر سخت افزاری در زمان پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری است . هر کامپیوتر موجود در شبکه ( سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان ) ، نیازمند استفاده از یک کارت شبکه است . کارت شبکه ، ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال ( نظیر کابل ها ی مسی و یا فیبر نوری ) را فراهم می نماید . اکثر مادربردهای جدیدی که از آنان در کامپیوترهای شخصی استفاده می گردد ، دارای یک اینترفیس شبکه ای onboard می باشند . کامپیوترهای قدیمی و یا کامپیوترهای جدیدی که دارای اینترفیس شبکه ای onboard نمی باشند ، در زمان اتصال به شبکه ، می بایست بر روی آنان یک کارت شبکه نصب گردد.

نصب کارت شبکه

باز نمودن کیس کامپیوتر و نصب کارت شبکه در یکی از اسلات های آزاد بستن کیس و متصل نمودن کابل به پورت کارت شبکه راه انداری کامپیوتر . در صورتی که یک کارت Plug&Play تهیه شده است و از سیستم عاملی استفاده می شود که تکنولوژی Plug & Play را حمایت می نماید ، تنها کاری که احتمالا" می بایست انجام داد ، قرار دادن دیسکت و یا CD درایور کارت شبکه در درایو مربوطه است .در صورتی که از سیستم عاملی استفاده می گردد که قادر به تشخیص سخت افزارهای جدید نمی باشد ، می بایست عملیات نصب کارت شبکه به صورت دستی انجام شود . با توجه به این که کامپیوترهای جدید و سیستم های عاملی که بر روی آنان نصب می گردد، عموما" از فن آوری Plug&Play حمایت می نمایند ، نصب یک کارت شبکه کار چندان مشکلی نخواهد بود . کافی است کارت شبکه را درون یکی از اسلات های خالی مادربرد قرار داده و کامپیوتر را راه اندازی نمود . کارت های شبکه Plug&Play توسط سیستم عامل تشخیص داده شده و درایور آنان نصب می گردد . در حال حاضر سیستم های عامل اندکی وجود دارد که از تکنولوژی Plug &Play حمایت نمی نمایند ، در زمان نصب کارت شبکه بر روی این نوع سیستم ها ، می بایست دارای اطلاعات لازم در رابطه با IRQ نیز باشیم ( IRQ از کلمات Interrupt Request اقتباس شده است) . به هر دستگاه موجود در کامپیوتر نظیر موس ، صفحه کلید و کارت شبکه ، یک خط IRQ نسبت داده می شود. دستگاه های فوق با استفاده از IRQ نسبت داده شده ، درخواست خود را با پردازنده مطرح می نمایند ( پردازش داده ها ) . هر دستگاه می بایست دارای یک IRQ منحصربفرد باشد در غیر اینصورت با یک IRQ Conflict مواجه خواهیم شد.
پاسخ

پست مشکوکه  Undecided.gif
ادمین رسیدگی کنید لطفا
پاسخ

سپاس شده توسط 0212
مشکوک به چیه؟ خخخ راست میگه ادمین .. پست مشکوکه طرف اومده تبلیغات میکنه Biggrin.gif
\
پاسخ

مشکوک واسه اینه که طرف تازه عضو شده و بلافاصله هم یه موضوع خاص گذاشته و توی متن موضوع  کلمه ی کارت شبکه ی آرمانیکا که با رنگ آبی مشخص شده حاوی لینکه
و فک نکنم درست نباشه کاربرای سایت روی یک لینک ناشناس که یه کاربر تازه وارد گذاشته که هیچ شناخت و اعتمادی ازش ندارن کلیک کنن چون ممکنه عواقب بدی داشته باشه براشون

Undecided.gif
پاسخ

سپاس شده توسط 0212
خخخخ من خودم این کاره ام خوب دیوانه به من درس یاد میدی Biggrin.gif رو لینک کلیک کن میره توی صفحه فروش کارت شبکه.. این بدبخت اومده مشتری میدا کنه.. خخخ انقد به همه چیز وحشتناک نیگاه میکنی Biggrin.gif Biggrin.gif
\
پاسخ

این عکس پروفایل تو از همه چی بیشتر مشکوکه Biggrin.gif
\
پاسخ

من به ایشون تهمتی نزدم فقط گفتم ممکنه خطرناک باشه
و بهتره صحت لینک و تاپیک ایشون رو ادمین اعلام کنن تا کاربران هم با خیال راحت به لینک ایشون برن
پاسخ

های خدای من Biggrin.gif  بکی ترجمه کنه حرفای منو برای پلاناریا  Biggrin.gif

دیونه من میگم تبلیغ کردن اینجا ممنوعه ایشون هم یه بازار یاب هستند.. اومدن ثبت نام کردن مستقیم به عنوان مثلا معرفی کارت شبکه لینک گذاشتن... ک هم خودش یه سودی برده باشه با تبلیغات جنسش..هم مثلا توضیحات  داده باشه یوزر ایشون هم فک نکنم دیگه بیاد ایشون فقط 1 بازار یاب هستن.. نه هکر Biggrin.gif  Heart.gif
\
پاسخ

لینک مشکلی نداره ولی به دلیل اینکه تبلیغات کردن لینک حذف میشه Lightbulb.gif
پاسخ

تشکر جناب مدیر
پاسخ

سپاس شده توسط Day Mobile