بالا

موبایل روز | DailyMobile.IR

وبسایت تخصصی موبایل و برنامه های اندرویدی

امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ماه دی با روز اینترنت 22 اکسپلورر وداع

22 دی ماه روز وداع با اینترنت اکسپلورر
از دوازدهم ژانویه (22 دی ماه)امسال، پشتیبانی مایکروسافت از نسخه‌های 8، 9 و 10 مرورگر اینترنت اکسپلورر پایان میابد.
مایکروسافت با تبلیغ مرورگر جدید خود یعنی Microsoft Edge، قصد دارد تا با پایان دادن پشتیبانی نسخه‌های مشخص شده اینترنت اکسپلورر، بر محبوبیت مرورگر جدیدش بیافزاید. در این راستا مایکروسافت پچ نرم‌افزاری جدیدی روی اینترنت اکسپلورر نصب می‌کند. این پچ بر روی دستگاه‌هایی با ویندوز 7 و سرور 2008 R2 نصب خواهد شد.

پایان پشتیبانی از این نسخه‌ها یعنی دیگر آپدیت‌های فنی و امنیتی از سوی مایکروسافت انجام نمیشود و این موضوع، راه را برای هکرها باز می‌کند و خطراتی را برای کاربران در پی دارد. آخرین افزونه‌‌ای که به تازگی معرفی شده، علاوه بر رفع چند باگ، اعلان “پایان زندگی” را به اینترنت اکسپلورر اضافه می‌کند و از کاربر درخواست می‌کند که مرورگرش را به نسخه 11 به‌روزرسانی و یا از مرورگر Edge استفاده کند. کسانی که اکنون از نسخه 11 اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند نیازی به انجام دادن کار خاصی ندارند زیرا به‌روزرسانی‌ها به‌صورت خودکار برای آن‌ها نصب می‌شود.
پاسخ

سپاس شده توسط السانا جون ، ...reyhane ، admin ، arefu
مرورگر Edge به صورت پیشفرض روی ویندوز 10 نصب هستش پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

تلگرام موبایل روز @dailymobile
پاسخ

سپاس شده توسط السانا جون ، payiiz ، arefu
من از فایرفاکس استفاده میکنم ولی اکسپلورر ویندوز سون هم نصب هست. با این خبر میترسم نکنه کامپیوترم هک بشه یا ویروسی Undecided.gif
پاسخ

سپاس شده توسط arefu
(08-01-2016، 07:05 PM)payiiz نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من از فایرفاکس استفاده میکنم ولی اکسپلورر ویندوز سون هم نصب هست. با این خبر میترسم نکنه کامپیوترم هک بشه یا ویروسی Undecided.gif

فایر فاکس ,کروم ,اپرا و ادج مرورگرهای امن و مطرح دنیا هستن و کمتر رخ میده هک بشن چون همیشه آپدیت میشن و مشکلاتشون خیلی زود رفع میشه با این حال همیشه لازمه یک انتی ویروس معتبر روی کامپیوترتون نصب باشه پیشنهاد من ای اس تی سمارت سیکوریتی هستش
پاسخ

سپاس شده توسط payiiz ، arefu
ممنون اتفاقا منم Eset smart security اپدیت نصب دارم ولی چون اینترنت اکسپلورر همراه با ویندوز نصب میشه ممکنه حالا ک عمرش تموم شده موقع بالا اومدن ویروسی کنه Biggrin.gif
پاسخ

سپاس شده توسط arefu
(08-01-2016، 10:40 PM)payiiz نوشته: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون اتفاقا منم Eset smart security  اپدیت نصب دارم ولی چون اینترنت اکسپلورر همراه با ویندوز نصب میشه ممکنه حالا ک عمرش تموم شده موقع بالا اومدن ویروسی کنه  Biggrin.gif

نه دیگه شما وقتی رمزهای عبور و اطلاعات بانکیون را در مرورگری وارد نکنین اون مرورگر نمیتونه خطری داشته باشه ( به غیر موارد خاص ) - آنتی ویروس گفته شده امنیت رو بسیار افزایش میده با توجه به این روزانه از دیتا بیس اطلاعات جدید را دیافت میکنه
پاسخ

سپاس شده توسط arefu ، payiiz ، hossien27
خداحافظ اینترنت اکسپلورر

شرکت مایکروسافت پشتیبانی از نسخه‌های ۸، ۹ و ۱۰ مرورگر مشهور و نه چندان محبوب خود،‌ اینترنت اکسپلورر را از ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶ در کامپیوترهایی که نسخه‌هایی خاص از ویندوز دارند را متوقف خواهد‌ کرد.

براساس گزارش CNN، شركت مايكروسافت اين هفته تنها به‌ روزرساني‌هاي امنيتي و بسته‌هاي ترميمي اينترنت اكسپلورر ۱۱ را در اختيار كاربراني قرار خواهد داد كه کامپیوتر آنها تحت ويندوز‌هاي ۷، ۸.۱ و ۱۰ باشد. اين رويكرد مايكروسافت ۲۰ درصد از كل مرورگرهاي كاربرانش را تحت تاثير قرار خواهد داد.

كاربراني كه به استفاده از مرورگرهاي تاريخ‌گذشته ادامه دهند،‌ممكن است خود را در معرض آلودگي به بد‌افزارها يا حملات سايبري قرار دهند.

كاربران ويندوز ويستا از اين روند مستثنا هستند چون مايكروسافت پشتيباني از اينترنت اكسپلورر ۹ را ادامه خواهد‌ داد و در عين حال نسخه‌هاي قديمي‌تر اين مرورگر نيز كه مورد استفاده سيستم‌عامل سرور شركت‌هاي متعدد قرار دارند، تحت پوشش حمايتي مايكروسافت باقي خواهند‌ ماند.

مايكروسافت اولين‌ بار در سال ۲۰۱۴ از توقف پشتيباني از نسخه‌هاي قديمي‌تر مرورگرش خبر داد.

در سال ۲۰۱۵ و همزمان با عرضه ويندوز ۱۰،‌ اين شركت مرورگر پيش‌ فرض جديدي را در اختيار كاربرانش قرار داد كه Edge نام دارد و تفاوت و برتري‌هاي آن نسبت به اكسپلورر قابل توجه است. با اين‌همه لوگوي هردو مرورگر به شكلي گيج‌كننده يكسان است.
پاسخ

سپاس شده توسط ...reyhane ، hossien27